Nov praznik Atletike v Murski Soboti

 

V soboto 10. oktobra sta v Murski Soboti na ekskluzivni lokaciji v Pomurju pri Expanu vzporedno potekali, kar dve športni prireditvi in sicer prvenstvo Slovenije v krosu in 54. kros občinskih reprezentanc.

V tem letu gre to že za drugo atletsko prireditev, katero je organiziral domači atletski klub (v mesecu avgustu je bil to 19. mednarodni miting ”Priložnost za mlade in 1. memorial Milana Baleka”), tokrat pa po dolgih 9. letih premora spet državno prvenstvo.

Ob tej priložnosti moram žal ponovno poudarit, da smo kot edina Mestna občina brez pravega atletskega stadiona – naši atleti še vedno trenirajo na dotrajnem 300m stadionu, ko imajo vsi ostali atletski klubi po Sloveniji pravi atletski stadion s 400m stezo. Srčno upam, da se bo kmalu v tej smeri kaj spremenilo in da bomo lahko v prihodnje organizirali tudi kakšno prvenstveno tekmo na pravem atletskem stadionu v MO Murska Sobota, naši pomurski otroci, kakor tudi člani atletskega kluba si ga vsekakor s svojo marljivostjo več kot zaslužijo.

Tokrat pa naj bo v ospredju dogodek, ki se je odvijal v soboto in je lahko v ponos vsem članom AK Pomurje.

Naši člani kot organizatorji prireditev so se maksimalno potrudili in v soorganizaciji z MO Murska Sobota, ŠZ Murska Sobota in AZS izpeljali velik športni dogodek. V našem klubu imamo vizijo, da podpremo čim večje število mladih in jih spodbudimo k zdravemu, aktivnemu in atraktivnemu način preživljanja prostega časa. Zato z veseljem in ponosom predstavljamo njihove dosežke, ki so plod marljivega dela atletov in skrbnega načrtovanja naših trenerjev.

 

REZULTATI

Prvenstvo Slovenije v krosu:

dve posamični srebrni medalji in ekipno drugo in tretje mesto po kategorijah. 

Vseekipno ženske med 19 klubi na četrtem mestu, vseekipno moški med 18 klubi na šestem mestu.

Posamične uvrstitve:

2. mesto- Pia Wolf, pionirke U12 (tek na 500 m)

2. mesto- Urška Martinec-članice (tek na 3000 m)

5. mesto- Ivana Ferenčak- pionirke U12 (tek na 500 m)

6. mesto Tvit Trajbarič- pionirji U14 (tek na 1000 m)

7. mesto Lana Gabor-pionirke U12, (tek na 500 m)

9. mesto- Ferenčak Zala- pionirke U16 (tek na 1000 m)

9. mesto-Niko Graber- pionirji U12 (tek na 500 m)

10. mesto- Zala Janža- starejše mladinke

 

Ekipne uvrstitve:

2. mesto- pionirke U12 

3. mesto-pionirke U14

5. mesto-pionirji U14

5.mesto- pionirke U16

6. mesto- pionirji U12

6. mesto- mlajši mladinci 

6. mesto- člani

8. mesto- mlajše mladinke

 

Kros občinskih reprezentanc: 

Posamične uvrstitve: ena zlata medalja, ena srebrna in ena bronasta medalja. Ekipno po kategorijah-  dve srebrni in dve bronasti plaketi. Skupno peto mesto med dvanajstimi slovenskimi občinami za Mursko Soboto.

 

Posamične uvrstitve:

1. mesto- Urška Martinec, članice

2. mesto- Zala Ferenčak, starejše pionirke B

3. mesto- Tvit Trajbarič , mlajši pionirji B

5. mesto- Lara Gomboc, mlajše pionirke A

5. mesto- Lara Horvat, mlajše pionirke B

6. mesto- Maj Janža, mlajši mladinci

6. mesto -Zala Janža, starejše mladinke

7. mesto- Vita Nonkovič, mlajše pionirke A

7. mesto- Ula Trajbarič, starejše pionirke A

7. mesto- Hana Ferenčak, starejše pionirke B

7. mesto- Mia Žekš, starejše mladinke

7. mesto- Gorčan Andreja, članice

8. mesto- Petja Fišinger, mlajše pionirke B

9. mesto- Nika Perš, mlajše mladinke

9. mesto- Vesna Hozjan, članice

 

Ekipne uvrstitve med deset po kategorijah:

2. mesto- članice

2. mesto- starejše mladinke

3. mesto- starejše pionirke B

3. mesto- mlajši pionirji B

4. mesto- mlajše pionirke B

4. mesto- mlajše pionirke A

4. mesto- mlajši mladinci

6. mesto- člani

7. mesto- mlajši pionirji A

7. mesto- starejše pionirke A

 

Kljub težkim časom nam je uspelo realizirati velik športni dogodek s tem smo ponovno dokazali, da zmoremo in da smo predani kraljici športa – Atletiki.

Iskrene čestitke vsem nastopajočim in obilo uspehov še v prihodnje.

David Horvat,

predsednik AK Pomurje

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja