Nadvse uspešen začetek nove sezone 2022

KLARA DRŽAVNA PODPRVAKINJA, MAJ Z IZPOLNJENO NORMO, URŠKA IN JOŽE PA Z ZMAGAMA NA MITINGU

Minulo soboto 22.12.2022 je bilo v Novem mestu letošnje prvo atletsko tekmovanje, kjer so nastopili atleti AK Pomurje. Pionirji-ke U16 so se pomerili na državnem dvoranskem prvenstvu, kjer je Klara Janža osvojila srebrno medaljo v teku na 300m (43.86).

V štafeti 4x200m so dekleta v postavi Kaja Horvat, Pia Wolf, Dunja Ana Colombo in Klara Janža osvojile peto mesto (1:51,82).

Tvit Trajbarič je bil šesti v teku na 1000m (2:56,79), štiri mesta za njim pa Jakob Nemec (3:08.97).

Mlajša pionirka Pia Wolf je osvojila osmo mesto v teku na 300m (45.39).

Uspešno so nastopili še Mia Meznarič (8.69), Kaja Horvat (8.70), Dunja Ana Colombo (8.73), Pia Špur (8.83) in Leja Hampo (9.78) v teku na 60m in Ula Trajbarič na 300m (49.00). Lara Gomboc pa je žal ostala brez uvrstitve zaradi prestopa.

Po pionirskem prvenstvu Slovenije, pa so starejši atleti nastopili še na MEDNARODNEM DVORANSKEM MITINGU V NOVEM MESTU

Maj Janža je z osebnim rekordom s časom 48.85 v teku na 400m izpolnil normo za Balkansko dvoransko prvenstvo za starejše mladince, ki bo prihodnji mesec v Beogradu. Med člani si je pritekel tretje mesto.

Zmago in osebni rekord, si je pritekla tudi Urška Martinec v teku na 3000m (9:58.92).

V isti disciplini je med člani zmagal z debitantskim nastopom tudi Jože Lapoši (9:24,84).

V teku na 60m ovire je bila Natalija Pavlinjek osma (10.12), nastopila je še tudi v teku na 200m (28.38).

Svoj prvi nastop na mitingu je uspešno opravil še Jaka Svenšek, ki je nastopil v teku na 60m (7.52) in 200m (25.11).