Ekipa naših atletov do naslova vseekipnih zmagovalcev v krosu

Fantastičen zaključek sezone naših atletov, ki so dosegli zmago za reprezentanco občine Murska Sobota na Prvenstvu Slovenije v 55. Krosu občinskih reprezentanc. Drugo mesto je osvojila občina Velenje, tretje pa Ormož. Hkrati je potekal tudi Atletski pokal Slovenije v krosu. Vseekipno za Atletski pokal Slovenije v krosu so v ženske osvojile 2. mesto med 21 ženskimi ekipami slovenskih atletskih klubov in 4. mesto za moške med 18 moškimi ekipami slovenskih atletskih klubov.

Tekmovanje je bilo v prelepem vremenu v Ravnah na Koroškem, v soboto 9.10.2021. Na obeh tekmovanjih so atleti in atletinje AK Pomurja osvojili kar 12 posamičnih kolajn in 15. ekipnih stopničk po kategorijah.

3. mesto- Rene Bačič (pionirji U12) v teku na 500m

V članski kategoriji je tako za občinski kros Zala Janža osvojila bron v teku na 3000m, Jože Lapoši je med člani bil šesti, Matjaž Rus pa sedmi v teku na 5000m. Jože in Matjaž sta bila ekipno tretja. Zala je bila tretja tudi na Atletskem pokalu v krosu v kategoriji mlajših članic, Matjaž Rus pa šesti med člani..

Ekipno so atleti osvojili kar štiri pokale za prva mesta po kategorijah in plakete za ekipno druga in tretja mesta po kategorijah:

1. mesto- Pia Wolf in Ivana Ferenčak (pionirke C)

1. mesto- Lana Poredoš in Klara Janža (pionirke F)

1. mesto- Lara Horvat in Ula Trajbarič (pionirke E)

1. mesto Lara Horvat in Ula Trajbarič (pionirke U16)

1. mesto- Lara Gomboc in Vita Nonkovič (pionirke D)

2. mesto- Tvit Trajbarič in Jakob Nemec (pionirji F)

2. mesto- Rene Bačič in Luka Lajnšček (pionirji A)

2. mesto- Tara Otopal in Hana Merica (pionirke A)

2. mesto- Maj Bačič in Lukas Pucko (pionirji C)

2. mesto- Rene Bačič in Vid Rančigaj (pionirji U12)

2. mesto- Pia Wolf in Lara Gomboc (pionirke U14)

3. mesto- Vid Rančigaj in Samuel Kuhar (pionirji 😎

3- mesto- Majhen Matija in Jaka Zupančič (pionirji D)

3. mesto- Zala Janža (mlajše članice)

3. mesto- Jože Lapoši in Matjaž Rus (člani)

Na tekmovanju so za ekipo še nastopili tudi Zoja Buzeti, Tamina Žoldoš, Leona Zajmi, Kaja Horvat in Dunja Ana Colombo. Z odličnimi nastopi so vsi pripomogli k ekipnemu uspehu.