Ponovno stopničke z državnega prvenstva

V lepem sončnem vremenu sta v Radovljici, v soboto 24.4.2021, potekali kar dve pomembni tekmovanji, kjer so se ponovno izkazali naši atleti AK Pomurja z osvojitvijo medalj in osebnih rekordov.

Na Prvenstvu Slovenije v štafetnih tekih sta v kategoriji pionirk U16 sodelovali dve štafeti v štafetnem teku na 100-200-300-400m. Štafeta deklet v postavi Lana Poredoš, Dunja Ana Colombo, Klara Janža in Lara Horvat so po napetem boju v finišu osvojile bronasto medaljo.

S sedmim mestom se je izkazala tudi štafeta deklet v postavi Betina Pucko, Kaja Horvat, Nika Perš in Ula Trajbarič.

Na Kvalifikacijah za Atletski pokal Slovenije za mladinske in članske kategorije sta medalji prejeli Klara Janža -srebrno v teku na 100m (13,12) v kategoriji pionirk U16 in Natalija Pavlinjek -bronasto v teku na 100m (13,38) v kategoriji članic. Četrta pri članicah na 100m je bila Zala Janža. Natalija in Zala sta nastopili še v teku na 200m (članice). Natalija je bila peta (27,71), Zala pa sedma (29,78).

V teku na 300m pri pionirjih U16 je bil Tvit Trajbarič osmi (44,78).

V teku na 100m pionirke U16 so nastopile še Dunja Ana Colombo (13,94), Betina Pucko (14,36), Nika Perš (14,46), Kaja Horvat (14,50), Gaja Krčmar (14,70), Maša Vlaovič (14,96) in Ula Trajbarič (15,11).